Gruaja nga Fieri: Më martuan 3 herë me zor,dua ndihmë; Vëllai reagon live pasi e nxorri nga shtëpia

Views: 24231 | Likes: 97 | Dislikes: 35 | 2018-01-10 08:11:48 |
Emisioni “Me zemer te hapur” nga Evis Ahmeti ne News24
9 janar, 2018

Nje 36 vjecare nga Fieri rrefen historine tronditese te jetes se saj. Martesen e pare e kurorezoi ne vitin 2000, ishte nje lidhje me shkesi e iniciuar nga babai dhe familja. Emigruan ne shtetin grek, por u kthyen prej andej shume shpejt pasi bashkeshorti ndiqej nga Interpoli dhe ajo mori vesh per here ta pare se ai kishte kryer nje vrasje. Nga martesa me te kishte sjelle ne jete nje vajze e cila shkonte e takonte babain ne qeli deri ne momentin kur ai kreu vetevrasje.

Pas deshtimit te kesaj martese dhe vuajtjeve te pafundme qe ju desh te kalonte familja serish e lidhi me nje tjeter njeri. Solli ne jete nje tjeter vajze, por pas nje zenke me thika edhe bashkeshorti i dyte do te perfundonte ne izolim. E gjendur ne nje situate te tille me 2 vajza te vogla u kthye serish tek familja e saj, por vellai nuk e pranonte, sjellja e ashper dhe agresive e tij e detyroi te atin te rregullonte per te bijen nje martese te trete.
36-vjecarja e konsideron kete martese nje tjeter ferr, pasi bashkeshorti vuante nga probleme te shendetit mendor, pasi solli ne jete nje djale me te edhe kjo martese mori fund. Ai e dhunoi te birin aq shume sa perfundoi ne reanimacion dhe Soniles nuk i ngeli me asgje tjeter pervecse te largohej nje here e pergjithmone.

Ka me shume se kurre nevoje per mbeshtetjen e familjes, por njeri prej vellezerve e ka perzene nga banesa duke e lene ne meshire te fatit. Sot ajo ka nje mesazh per ted he ka vendosur te flase publikisht ne studion e emisionit “ Me zemer te hapur”.

source