11 iluzji optycznych, które oszukają twój wzrok

Views: 429423 | Likes: 14137 | Dislikes: 1906
Published: 2019-01-19 06:00:04 | YouTube statistics
Twórcy złudzeń optycznych wykorzystują w swojej pracy kombinację kolorów, świateł i wzorów, które potrafią oszukać mózg. Sprawdź, jak dobrze działa twój zmysł wzroku, podejmując to zabawne wyzwanie!

Upiorny 0:47

Ukryte twarze 1:37

Piękna pani 2:35

Złudzenie ściany kawiarenki 3:12

Niemożliwy trójkąt 4:46

Rower 5:48

Kostka Rubika 6:45

Szachownica 8:02

Steve Buscemi do góry nogami 8:48

Nie pies? 9:32

Pudełka 10:34

Streszczenie:

– To słynny rysunek z 1892 roku autorstwa Charlesa Allana Gilberta, zatytułowany „Wszystko próżność”. W zależności od tego, co zobaczycie najpierw, może wydać się nieco niepokojący.

– Jeśli udało ci się znaleźć 10 twarzy ukrytych pomiędzy gałęziami, jesteś wyjątkowo spostrzegawczą osobą. Niektórzy mówią, że twarze te należą do sławnych ludzi!

– Ta piękna pani musi być baletnicą. Jak inaczej umiałaby się obracać z taką gracją? Nie jesteśmy tu jednak po to, by komentować jej umiejętności.

– Nazwa tej iluzji wzięła się od wyklejonej płytkami ściany kawiarenki w Bristolu. Potraficie stwierdzić, czy ciemnoniebieskie linie są względem siebie równoległe, czy skośne?

– Niemożliwy trójkąt, znany także jako trójkąt Penrose’a, został tak nazwany, bo nie mógłby funkcjonować w rzeczywistości. Gdyby istniał, kompletnie przeczyłby wszystkim zasadom geometrii euklidesowej.

– Co sprawia, że rower się porusza? Oczywiście to, że szprychy na kołach się kręcą. Ale w przypadku iluzji optycznych nic nie jest oczywiste.

– To kostka Rubika! Ta iluzja optyczna bazuje na anamorfozie.

– Nie da się grać w szachy na tej szachownicy – kręci się na wszystkie strony! Czyżby? Macie 10 sekund, żeby to sprawdzić.

– Powiecie mi co się stało ze Stevem Buscemim? Mamy nadzieję, że Steve ma się świetnie, ale co jest nie tak z drugim obrazkiem?

– Kiedy spojrzysz na łepek tego słodkiego pieska, pewnie zobaczysz tylko tyle: łeb psa. Ale pan tego psa też jest tutaj widoczny!

– Potrzeba jednego dużego i jednego małego pudełka oraz odrobiny magii. Jak to możliwe, że małe pudełko jednocześnie znajduje się wewnątrz i na zewnątrz dużego pudełka, będąc zarazem jego częścią?

source